Pátek, 4 dubna, 2025
aktualne
udalosti

7 věcí o porodu, které by chtěla vědět každá žena ještě před ním

on

Na porod se nedá zcela úplně připravit, zvláště na ten první.
Prvorodičky většinou opravdu netuší do čeho jdou. Co se bude dít na porodním sále, napřed nikdo přesně neví, ale dá předpokládat, jak to asi celé bude probíhat. Přirozený porod má svůj následující průběh:

A toto je několik věcí navíc, na které mnohé z nás přijdou až potom … Například že:

  1. Na tu bolest se nedá připravit
    Všechny dobře víme, že porod bolí. Ale na tu bolest se opravdu nedá připravit, nedá se totiž k ničemu přirovnat. Jediný způsob, jak je – zažít ji. Takže, pokud jste ještě nerodily vězte, že to bude obrovská bolest, na jejímž konci ale přijde obrovská radost a vytoužené štěstí.
  2. Mezi kontrakcemi a tlačením je rozdíl
    Mnoho žen navštěvuje predpôrodené kurzy, kde se jejich zkušení odborníci snaží připravit na samotný porod. Různé druhy masáží či správné techniky dýchání by měly přispět k tomu, aby žena porod zvládla co nejlépe. Pravda je ale ta, že přežít kontrakce je jedna věc, ale samotné vytištění zase druhá. V tomto případě je třeba poslouchat porodní asistentky, které vám přesně řeknou, jak na to.
  3. Ztratíte jakékoliv zábrany
    Mnohé ženy vůbec nepočítají s tím, čeho všeho jsou schopny během porodu. Některé křičí, Stone, nadávají a některé si ani nepamatují, co se dělo. Pamatujte ale. Nikdy nevíte, čeho všeho jste schopné, dokud to nezažijete. Ale nebojte se. Co se děje na porodním sále, zůstává na porodním sále. Křičení při porodu: Je to normální? A dá se to vůbec ovládat?
    POROD
    Křičení při porodu: Je to normální? A dá se to vůbec ovládat?
    I vy jste křičeli při porodu? Nebo se bojíte, že budete křičet? Dá se to nějak ovlivnit?
  4. Už i během porodu půjdou kila dolů
    My ženy se obáváme, zda dokážeme hmotnost, kterou jsme během těhotenství nabrali, rychle zhubnout. Nemusíte se bát. Už po narození miminka ztratíte okolo 6 kilogramů, samozřejmě v závislosti na tom, jak velké je miminko. Další kila půjdou dolů v následujících dnech ještě i během pobytu v porodnici. Mnoho žen odchází domů s miminkem dokonce ve své původní váze před těhotenství.
  5. Těhotenské chutě budete mít i po porodu
    Maminky očekávají, že s narozením miminka jejich projdou i ty příšerné chutě, které měly během těhotenství. V některých případech ano, ale často se stává, že jejich ženy mají klidně ještě dalšího půl roku. Ať žijí sladkosti!
  6. Kojení je zpočátku náročné
    Kojení na obrázcích vůbec nevypadá těžko, spíše naopak – je to krásné. No dokud se do toho čerstvá máma i dítě dostane, je to trochu náročné. Nalité prsa, které bolí, miminko, které se neumí přisát a mnoho jiných problémů těží čerstvé maminky. Nebojte se. Chce to jen odhodlání a chvíli trpělivosti a vše půjde tak, jak má.
  7. Noci v porodnici vás možná vystraší
    Nemocnice je pro mnohé velmi stresujícím místem. Zejména čerstvá máma potřebuje klid, potřebuje se cítit bezpečně. V nemocnicích však panuje shon, neustále od vás někdo něco chce, vyrušuje a dívá, zda to, co děláte, děláte správně. Mámy jsou tak ve stresu a bojí se, že se o své dítě nedokážou postarat. Po příchodu domů je to však úplně jiné. Naberete pocit jistoty a hned je i péče o dítě lepší.

Redakce radí: Vyzkoušejte další vychytávky, které Vám pomohou s péči o děti.